Тикет за храбри (недела 06.01.2019)

тикет на денот

Денес покрај стандардниот тикет на денот ќе ви понудиме и тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Гетафе – Барселона X-2 @4.60 во Coinbet24

Гетафе оваа сезона е едно од најпријатните изненадувања во Примера, игра одлично и се наоѓа во годниот дел од табелата. Притоа, тимот од Мадрид е во добра форма и нема пораз на последните пет меча. Меѓутоа, сега на гости им доаѓа Барселона, а ако се гледа традицијата тешко дека ќе останат непоразени. Верували или не, Барселона нема победа во првиот меч од годината уште од 2014 година. Поради тоа Каталонците ќе направат се за да ја прекинат оваа лоша традиција. Очекуваме неизвесен дуел во кој Барселона сепак ќе дојде до трите бода во второто полувреме.

Севиља – Гетафе X-X @5.00 во Coinbet24

Дерби на колото во Примера каде силите ќе ги одмерат вториот и третиот тим на табелата. Двата тима се во одлична форма и немаат пораз на последните шест меча во Ла Лига. Овој дуел ќе даде одговор на прашањето кој ќе ја следи Барса за шампионската титула. Очекуваме израмнет дуел, во кој нема да има победник.

Вкупен коефициент на тикетот 23.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*