Емоциите на виделина: Еве како овој обложувач Албанец го претрпе затворањето на обложувалниците!

Со новата одлука од владата во Тирана се затворија 4300 обложувалници ширум земјата. Тоа е со цел да се ограничат негативните влијанија на коцкањето, а исто така се затворија и сите казина.

Засега казината и коцкањето ќе биде дозволено само во хотели со 5 ѕвезди.

Започнете ја НОВАТА ГОДИНА со 6000 денари повеќе!

Оваа одлука многу го „погоди“ овој обложувач, а изразот на лицето  и емоциите станаа мега хит на интернет.

Погледнете:

Ska me bixhoz ???Shperndaje ????Dhe tag shokeve qe luanin lloto???

Gepostet von Mediaworld.Albania am Dienstag, 1. Januar 2019

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*