ТИП НА ДЕНОТ: (24.12.2018,18:00) АНТАЛИЈАСПОР – ФЕНЕРБАХЧЕ

тип на денот

ФЕНЕРБАХЧЕ МОРА ДА СТАВИ КРАЈ НА ЛОШАТА СЕРИЈА

Турција, Прва Лига, 24.12.2018: Анталијаспор – Фенербахче ТИП 2

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Анталијаспор и Фенербахче од рамките на првата турска лига. Домаќините се наоѓаат на 7-та позиција на табелата, а тоа зборува дека имаат прилично добра година. Во последните пет натпревари имаат две победи и три порази. Од друга страна Фенербахче се очајни и мора да стават крај на лошата серија. Во последниот натпревар иако имаа предност од 2:0 во првото полувреме тие ја прокоцкаа и зедоа само бод. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.81.

УСПЕШНОСТ ДЕКЕМВРИ: 15/23

АНТАЛИЈАСПОР – ФЕНЕРБАХЧЕ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*