Малер на годината: Реал Мадрид го остави без 60.000 евра! (ФОТО)

32 годишниот Хрват, Фрањо Кадиќ го проколнува тимот на Реал Мадрид што не успеа да го победи тимот на ЦСКА Москва.

Имено, европскиот првак не му дозволи да земе 440.000 куни или скоро 60.000 евра, на неверојатен тикет каде што има изиграно 35 парови и погодил вкупно 34.

Единствениот промашен дуел му е мечот помеѓу Реал Мадрид и ЦСКА Москва од рамките на Лигата на шампиони.

Тој верувал дека Реал, иако на мадридскиот клуб не му требаше победа, сепак ќе славел над рускиот претставник во последното коло од групната фаза на ЛШ. Коефициентот за победа на Реал беше 1.23, a резултатот заврши 0:3 во корист на гостите.

Лотарија на годината: Сите играчи имаат шанса за Ауди Q8!

На „неделниот“ тикет изиграл натпревари од понеделник до недела, а да не го промашеше Реал, Барселона со „петардата“ над Леванте во неделата вечерта ќе му донесеше 440.000 куни или 60.000 евра.

Тикетот беше уплатен само 10 куни 1.20 евра или само 80 денари…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*