ТИП НА ДЕНОТ: (22.12.2018,18:30) КАРДИФ – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

МАНЧЕСТЕР ЗАПОЧНУВА „НОВ ЖИВОТ“

Англија, Премиер Лига, 22.12.2018: Кардиф – Манчестер Јунајтед ТИП 2

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Кардиф и Манчестер Јунајтед. Кардиф оваа сезона не може да се пофали со добри резултати, па и затоа се наоѓа на долниот дел од табелата, а не е чудно и да заземе црвена позиција. Манчестер Јунајтед од пред неколку дена има нов тренер, Солскјер, и ова ќе биде деби натпревар за него. Веруваме дека ќе сакаат да започнат нова серија, а исто така и да се покаже тренерот во вистинско светло. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.59.

УСПЕШНОСТ ДЕКЕМВРИ: 13/21

КАРДИФ – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*