ТИП НА ДЕНОТ: (20.12.2018,16:30) БОТОСАНИ – КАЛАРАСИ

тип на денот

БОТОСАНИ ЌЕ ЈА ИСКОРИСТИ ЛОШАТА ФОРМА НА ПРОТИВНИКОТ

Романија, Прва Лига, 20.12.2018: Ботосани – Калараси ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ботосани и Калараси од рамките на романската прва лига. Ботосани игра доста променливо оваа сезона, па затоа и се наоѓа на средината на табелата. Од друга страна гостите имаат очајна година и освен тоа се во катастрофална форма. Тие немаат победа на последнтие 7 натпревари, а веруваме дека Ботосани не е шанса за прекин на таквата серија. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.72.

УСПЕШНОСТ ДЕКЕМВРИ: 11/19

БОТОСАНИ – КАЛАРАСИ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*