Тикет на денот (среда, 18.07.2018)

тикет на денот

За денес тикетот на денот го составуваме од два натпревари кои се дел од квалификациите за ЛШ.

Карабаг – Олимпија Љубљана – 1/1 @ 2.48 во 1хBet

Тимот на азербејџанскиот Карабаг го гледавме во групното натпреварување пред неколку години и тоа во друштво со најдобрите екипи од Европа. Во првиот натпревар овој дуел заврши 1-0 во корист на Карабаг. Олимпија кога на домашен терен не успеа да ремизира или да победи, на гостувањето нема што да очекува.

Регистрирај се на 1XBET

Сутјеска – Астана – 2 @ 1.71 во Coinbet24

Црногорскиот тим Сутјеска успеа да биде убедлив лидер минатата сезона во црногорската прва лига. Овој тим ја заврши сезоната со 22 бода плус од второ пласираниот Будучност. Од друга страна, Астана е во одлична форма и во последните 10 натпревари има забележано само еден пораз. Сметаме дека гостите се подобри и дека ќе издвојат минимална победа.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*