Тикет на денот (недела, 08.07.2018)

тикет на денот

За денес во категоријата „тикет на денот“ ви претставуваме супер дабл …

Бреј – Слајго – 2 @ 1.65 во Coinbet24

Домаќинот е на последото место, но не се предава. Во последни четири кола освоија четири бода откако го совладаа Ст. Патрик и ремизираа против Вотерфорд. Двете екипи се појаки од Слајго, но покажа одлична игра на гостински терен. Овој пат веруваме дека Слајго ќе издвои победа и ќе се оддалечи од опасната зона, барем на кратко.
Изиграј ги овие натпревари во Coinbet24

Бодо/Глимт – Бран – 2 @ 2.74 во 1xBet

Реално, овој дуел е тежок за прогнозирање, особено после дебакалот кој Бран го доживеа во минатото коло од Молде. До тој меч,  лидерот играше препознатливи мечеви со малку голови и обично ги добиваше со 1-0. Бодо е на 12-то место, а во последните четири натпревари нема изгубено. Сметаме дека Бран на овој дуел ќе биде победник, а коефициентот за тоа е одличен.
Изиграј ги овие натпревари во 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*