Фудбалерите типуваат за вас: Гача, Брда и Ќумбев со предлог типови за денешните дуели на СП

Синоќа го дознавме првото полуфинале, а денес ќе бидат познати и репрезентациите кои ќе играат во второто полуфинале. Повторно Ќумбев, Брдаровски и Гачевски со свои анализи и предлог типови ќе се обидат да ви помогнат од обложувачки аспект.

Панче Ќумбев

ЌумбевШведска – Англија – 2 @ 1.92 во Coinbet24

Според мене Англичаните се фаворити на овој натпревар. Секоја чест за Шведска и нивната игра до сега меѓутоа мислам дека овде го завршуваат светското првенство. Англичаните делуваат сигурно и верувам дека ќе играат полуфинале.

Русија – Хрватска – 2 @ 2.07 во Coinbet24

Ова е преголем успех за домаќинот. Искрено имаат скромен состав,но желбата и борбата ги доведоа до овде. Не верувам дека ќе успеат да се одбранат на овој дуел како што успеаа против Шпанците. Хрватска пак сигурен сум дека ќе влезе многу претпазливо во овој натпревар. Игра против домаќинот и добија сериозно опоменување против Данците. Меѓутоа Модрич,Ракитич,Манџукич,Ребич,Перишич се спремни за голем успех на овој мундијал.

Филип Гачевски

ГачевскиШведска – Англија – 2 @ 1.92 во Coinbet24

Очекувам победа на Англија на оваа средба. Шведска изненадија со добра генерација но мислам дека четвртфиналето им е максимум. Англија од друга страна долги години чека на таа шанса и очекувам нивна победа.

Русија – Хрватска – 2 @ 2.07 во Coinbet24

На овој натпревар Хрватска е фаворит и очекувам нивна победа. Ќе биде тоа одличен натпревар. Русија е домаќин но мислам дека Хрватска е многу подобра репрезентација. Откако тие ја преживеаа Данска мислам дека можат да одат до крај.

Владица Брдаровски

БрдаровскиШведска – Англија – 2 @ 1.92 во Coinbet24

Очекувам еден тврд натпревар во кој ќе одлучуваат мали ситници. Токму тие мали ситници ќе го решат овој натпревар. Шведска е тврда селекција и на Англија ќе и треба многу напор за да го добијат овој меч. Но сепак очекувам нивна победа поради нивната голема подршка која ќе ја имаат од трибините. А и конечно време е да стигнат до едно полуфинале по долги години.

Русија – Хрватска – Х2 и 0-3 @ 1.53 во Coinbet24

Исто и на овој меч очекувам тврд меч. Може едно ремек дело да го реши прашањето на победникот. Двете екипи сакаат полуфинале и ќе направат се за да стигнат до него. Сепак ќе одиграм навивачки за нашите балканци.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*