Тикет на денот (сабота, 09.06.2018)

тикет на денот

За денес имаме нешто подобра понуда отколку во претходните денови.

Слајго – Корк Сити – 2 @ 1.47 во 10Bet

Шампионот на Ирска, екипата на Корк досега не нема предадено ниту еднаш. Повторно му се доверуваме, бидејќи трката со Дандалк ќе бдие до последното коло. Домаќинот не е во некоја посебна форма, па затоа решивме да типуваме на двојка.
Регистрирај се на 10Bet

Валур – Акурејри – 1 @ 1.55 во Coinbet24

Домаќинот е на второ место, а ако сака да ја одбрани титулата ќе мора да продолжи да победува. во последните два натпревари, Валур го совлада Фјолнир и Брејдаблик, додека Акурејри серијата од четири победи ја прекина со триумф над Викингур. Фаворитот е домаќин и според табелата и според квалитетот.
Регистрирај се на Coinbet24

Естонија – Мароко -2 @ 1.58 во 1xbet

И Мароканците се во Русија, па ова ќе им биде последен контролен натпревар. Тие имаат тешка група, а голем успех ќе биде ако поминат во групата. Естонија нема некој посебен квалитет и нема што да покаже, па затоа типуваме на Мароко.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.6

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*