Тикет на денот (вторник, 24.04.2018)

Денешниот вторник изобилува со натпревари, а ние внимателно избравме неколку и решивме да ви ги претставиме како тикет на денот.

Инсбрук – Хартберг – Г.Г @ 1.68 во Coinbet24

Натпреварот кој може да одлучи кој ќе биде во прва лига или додатно да ги закомплицира работите. Вакер од Инзбурк имаше се на дланка, но во минатото коло изгуби од Капфенберг, после серија од 8 победи. Хартберг тоа го искористи и триумфираше во Беч и врза шест победи. Ако победи Хартберг, ќе имаме драматичен финиш на сезоната. Веруваме дека ќе биде ефикасен натпревар.
Регистрирај се на Coinbet24

Никобинг – Виборг – 2 @ 2.05 во 10Bet

За домаќинот сезоната е скоро завршена, останува второлигаш, па со тоа ја исполнија првата и единствената цел. Виборг сака да се врати во друштво со најдобрите и сега е на добар пат. Гостите се трети, а тоа место носи пласман во елитата. Сепак, далеку дека се сигурни на таа позиција, бидејќи во врат им дишат неколку екипи. Веруваме во победа на Виборг кој во последните шест натпревари има пет победи.
Регистрирај се на 10Bet

Јеовил – Форест Грин – Г.Г @ 1.86 во 10Bet

Заостанат натпревар од англиската втора лига во кој се сретнуваат две екипи од долниот дел на табелата. Домаќинот има три врзани порази, но има и тежок распоред, додека гостите победија на последните два натпревари. Некако нас ни изгледа дека нерешено е тоа што најмногу им одговара, но сепак одлучивме да типуваме гол – гол.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*