ЕП во ракомет: Германија – Чешка, најава, анализа и предлог тип

Ракометна репрезентација на Германија

Германија како бранител на трофејот ги разочара своите навивачи со дуелите од првата фаза. Чешка пак е изненадување на шампионатот заедно со Македонија. Затоа можеме да очекуваме еден доста интересен дуел со многу борба и од двете страни.

Германија разочара, но германците се смирени

Германците тотално разочараа со настапите во првата фаза. Германците се радуваа кога ја добија групата со Македонија, Словенија и Црна Гора, но единствено забележаа победа над црногорците. По двете ремија и тоа среќни ремија со Словенија и Македонија пренесоа некако два бода во втората рунда. Доколку Прокоп не смени нешто во играта на својата селекција, Германија ќе нема шанси за одбрана на титулата. Сепак, Германија е Германија и кога играат тие, секогаш мораат да се вбројат во потесниот круг на фаворити. За разлика од 2016 година, Германија од првичниот состав на оние кои станаа европски шампиони, Прокоп  требаше да замени само двајца. Тоа значи дека сите во оваа селекција имаат искуство од врвни натпревари. Смирени се, сталожени и најавуваат дека вистинското лице ќе го покажат на следните три меча.

Чешка игра со само еден ракометар – Здрахала

Чешка е едно од изненадувањата на Европското Првенство во Хрватска. Моментално, улогата на тренер ја имаат двајца, дуото Јан Филип и Даниел Кубеш кој се поранешни играчи во репрезентацијата. Чесите влегоа како тотални аутсајдери во групата Д, но заПред нив прво падна Данска, а во решавачкиот меч и Унгарија. Целата игра на оваа селекција се сведува на еден ракометар – Здрахала. Овој играч има неверојатен шампионат. Сите знаат дека тој е најопасен во Чешка сите спремаат посебна одбрана за него, но попусто. Против Шпанија тој постигна само 3 гола, но Чешка даде само 15. На вториот меч против Данска, Здрахала имаше 8 погодоци. Против Унгарија, Здрахала имаше неверојатни 14 гола. Доколку тој има добар ден, тогаш Чешка може да слави против било која селекција, иако ние не веруваме дека тие ќе имаат успех на овој шампионат.

Наш предлог:

Да паднат Над 50.5 гола @ 1.35 во 1xBet

Полувреме / Крај Германија @ 1.45 во Unibet

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. ЕП во ракомет: Македонија – Чешка, најава, анализа и предлог тип – Kladenje.mk
  2. Еден од најдобрите чешки ракометари ги разгоре страстите пред вечерашната пресметка | Денешен весник

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*