ТИП НА ДЕНОТ (04.07.2024, 20:45) СЛИГО РОВЕРС – ДЕРИ СИТИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес е слободен ден на Европското првенство и има мала понуда за обложување, а ние ќе го анализираме дуелот од ирската лига помеѓу Слиго Роверс и Дери Сити.

Слиго игра уште една просечна сезона

Слиго игра уште една просечна сезона и во моментов се наоѓа на седмото место на табелата. Меѓутоа овој тим има два натпревари помалку од конкурентите, па си добри игри во наредниот период би можел да се искачи на четвртото место. Слиго после два врзани порази на страна минатото коло успеа да им се врати на победите на домашен терен. Токму домашниот терен е најсилниот адут на овој тим, меѓутоа сега им гостува еден од најсилните тимови во лигата, па ќе биде тешко да дојдат до победа. Сепак, ќе направат се за да останат непоразени.

Дери се бори за титулата

Дери Сити и оваа сезона е еден од главните кандидати за титулата и моментално се наоѓа на второто место на табелата. Меѓутоа, заостанува само два бода зад лидерот, па сигурно е во полна трка за титулата и нема право на кикс на овој меч. Дери имаше нешто послаб старт на сезоната па тоа го чинеше заостаток зад Шелбурн, меѓутоа во последно време игра многу подобро и сигурно е еден од главните фаворити за титулата. Дери исто така игра во Европа па следниот четврток игра квалификации за Лига на Конференции,но е фаворит против тимот од Гибралтар. Секако дека е фаворит во овој меч и се наоѓа пред императив победа.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на гостите и веруваме дека ќе ги освојат трите бода на овој меч иако Слиго нема лесно да се предаде.

ТИП:

Слиго Роверс – Дери Сити – 2 @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*