Тикет на денот е-Спорт (04.07.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нов турнир ни е на репертоарот во тикетот од е-Спортот, а тоа е Riyadh Masters 2024 – Play-In кој почнува денеска со неколку меча.

Aurora – Azure Ray – 1 @ 2.20 во Bet365

Aurora се наоѓа на 15. место на светската ранг-листа, а во изминатиот период запиша четири победи на последните пет натпревари, додека нивниот ривал се наоѓа на 13. позиција и има три триумфи на претходните пет средби. Според голем број прогнозери, Azure Ray е фаворит, но нас нè загрижува нивната неконзистентност. Големите падови во играта се нешто што дефинитивно е проблем за подобропласираниот тим на ранг-листата. Поради тоа наш предлог е 1 со коефициент 2.20 во Bet365.

Heroic – PSG Quest – 1 @ 1.83 во 22Bet

Heroic и PSG Quest се познаваат многу добро затоа што веќе одиграа два меча во април и мај, при што запишаа по една победа. Сепак, охрабрувачка вест за Heroic е тоа што играат во совршена форма, па со пет победи на последните пет меча дефинитивно ќе влезат како фаворити во овој меч, додека PSG Quest во истиот период запиша четири триумфи и на крајот разочара против Tundra Esports. Дефинитивно очекуваме интересен дуел, а ние предлагаме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.02


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*