Тикет на денот е-Спорт (02.07.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во „сенка“ на натпреварите од Европското првенство (ЕП) во Германија ви нудиме два меча од светот на е-Спортот, односно Dota 2 турнирот CyberScore Cup.

Monte – Kalmychata – 2 @ 1.72 во Bet365

Monte славеше само двапати на претходните три меча во сите натпреварувања, односно денешниот турнир го почна со пораз од Team Tea, иако не се очекуваше такво нешто. За разлика од нив Kalmychata одигра одличен дуел против Team Hryvnia и славеше со 2-0 за да го преземе врвот во групата Б. Нè очекува вистински натпревар за уживање, посебно ако сте љубител на Dota 2, но доколку сакате да се обложите, тогаш ви предлагаме 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Hydra – Sibe Team – 2 @ 1.30 во 22Bet

Hydra загуби на стартот на турнирот и се наоѓа на третата позиција во групата А, додека нивниот ривал Sibe Team допрва го игра првиот меч на CyberScore Cup. Нас нè интересираат меѓусебните средби на екипите, а во нив води Sibe кој ја прегази Hydra на почетокот на годината со 2-0, па затоа ќе биде наш фаворит во денешната пресметка. Sibe со победа ќе направи исчекор кон пласман во топ-4, а со тоа и во четвртфинале на турнирот. Наш предлог е 2 со квота 1.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.23


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*