ТИП НА ДЕНОТ (02.07.2024, 21:00) АВСТРИЈА – ТУРЦИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Денес ќе бидат комплетирани сите осминафинални натпревари на Европското првенство, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Австрија и Турција.

Австрија може да биде најголемо изненадување

Австрија уште еднаш покажа дека е репрезентација која игра одлично на големите натпреварувања. Нема големи ѕвезди, но има балансиран и компактен тим, кој е „тврд орев“ за секоја репрезентација. Загубија од Франција но потоа со две победи завршија како првопласирани во групата. Ралф Рангник одлично го наметна својот стил на игра, па Австрија е фаворит во овој дуел и може да биде најголеми изненадување на првенството.

Турција според очекувањата

Турската репрезентација со големи очекуавња пристигна на Европското првенство и до сега ги оправдуваат очекувањата. Запишаа две победи во групната фаза и со голема самодоверба ќе влезат во овој меч. Сепак впечатокот е дека Турција тепко ги оствари победите во натпреварите каде важеше за фаворит, а лесно загуби против Португалија каде беше аутсајдер. Сега ќе игра против една тврда репрезентација и нема да биде лесно, но Турција нема лесно да се предаде. Првичната цел е остварена, но сонот за четвртфинале и жив.

Очекување

Очекуваме неизвесен меч кој ќе го одлучат детали, но сепак мала предност и даваме на Австрија и веруваме дека ќе се пласира во четвртфинале.

ТИП:

Австрија – Турција – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*