Тикет на денот е-Спорт (09.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно нè очекува богата програма во светот на е-Спортот, а ние во нашиот тикет ви нудиме два натпревари од RES European Masters Fall 2024.

Amkal – B8 – 1 @ 1.72 во Bet365

Amkal имаше големи амбиции пред почетокот на турнирот, а тоа го покажа и во групата Д каде што заврши на првото место со две победи. Денеска против себе ќе го има незгодниот B8, кој со многу мака ја освои втората позиција во групата Ц и се пласира во нокаут-фазата. Amkal се очекува да извојува голема победа во денешниот меч и да направи чекор поблиску до финишот, а во прилог им оди и триумфот во меѓусебниот меч одигран на 16 април годинава. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Aurora – Monte – 1 @ 1.91 во 22Bet

Monte има три победи по ред против Aurora, но последниот пораз дефинитивно ги налути играчите на Aurora која овој пат знае точно што бара на турнирот. Aurora не мисли да се предаде по одличниот старт и освоеното прво место во групата Ц, но против себе го има Monte од групата Д кој на потешкиот начин се пласира во плејофот. Ние сметаме дека Aurora ќе се одмазди за поразот од 18 февруари годинава и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.91 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.28


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*