Зголемени квоти за натпреварот Алварадо – Арсенал Саранди

Денес од 20:00 во рамките на Примера лигата од Аргентина ќе имаме можност да го погледнеме натпреварот помеѓу Алвардо и Арсенал Саранди.

Алвардо е на средината на табелата со 23 освоени бода, а под нив се наоѓа и тимот на Арсенал Саранди со освоени два бода помалку.

Овде очекуваме интересен натпревар со оглед на фактот дека се сретнуваат две екипи кои се слични по квалитет.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент зголемен од 10 на 11
  • 2/2 коефициент зголемен од 7.50 на 8.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*