ТИП НА ДЕНОТ (04.06.2024, 21:00) ИТАЛИЈА – ТУРЦИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме пријателскиот дуел помеѓу Италија и Турција.

Италија има смена на генерација

Италија обезбеди пласман на Европското првенство, но многу потешко од очекувањата. Беше второпласирана во групата и тоа со ист број бодови како Украина и се пласира само поради пообриот меѓусебен дуел. Италија имаше неизвесен пласман се до последниот судиски свиреж во последниот меч. Имаше турбулентни квалификации, Манчини замина па беше доведен Спалети, кој прави смена на генерација и полека го консолидира тимот. На претходните два пријателски меча запиша победи, а ова е генерална проба пред ЕУРО. Италија е бранител на трофејот, па иако никогаш не треба да се отпишува, тешко е да се поверува дека може да го одбрани трофејот.

Турција најголемо изненадуање

Турција е најголемо изненадување на квалификациите и заврши на првото место во групата и тоа пред Хрватска, која е втора репрезентација во светот. Монтла врши одлична работа, направи одличен тим со неколку лидери во тимот. Меѓутоа, турската репрезентација после пласманот малку се опушти па во март запиша два порази на пријателските натпревари. Поради тоа ќе сака да се покаже во добро светло против европскиот шампион за да ја врати самодовербата. Турција сигурно со големи амбиции ќе оди на Европско првенство и може да биде пријатно изненадување.

Очекување

Двете репрезентации ќе одат на победа и сакаат да запишат позитивен резултат, па тоа е предуслов за возбудлив меч со голови на двете страни.

ТИП:

Италија – Турција – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*