Тикет на денот е-Спорт (04.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнува уште еден турнир во CS2, а станува збор за RES European Series #5. На турнирот има четири групи, а најдобрите две екипи од секоја продолжуваат во четвртфиналето на натпреварувањето.

Nemiga – Cybershoke – 1 @ 1.36 во Bet365

Nemiga го доби последниот меѓусебен дуел против Cybershoke со 13-6 и тоа е една од причините поради кои ќе биде наш фаворит. Единствен „проблем“ е тоа што има три порази по ред во сите натпреварувања, додека Cybershoke е малку подобар и славеше три пати на последните четири меча. Време е Nemiga да ја прекине црната серија и да им се врати на триумфите, а со тоа да направи исчекор кон нокаут-фазата. Наш предлог е 1 со коефициент 1.36 во Bet365.

Rhyno – Endpoint – 2 @ 1.72 во 22Bet

Rhyno славеше на претходниот дуел меѓу екипите пред една недела со 2-1 во партии, но тоа беше единствен блесок за нив во последните две недели затоа што запиша и три порази во истиот период од други екипи. Endpoint до мечот со Rhyno имаше четири победи по ред, но серијата им ја прекина незгодниот Rhyno. Сепак, сметаме дека ова е одличен меч за да им се реваншира и да тргне кон четвртфиналето на турнирот. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.33


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*