Тикет на денот е-Спорт (25.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Четвртфиналните натпревари од CCT Season 2 European Series #3 ќе бидат во центар на внимание денеска во е-Спортот, иако се играат уште неколку квалитетни турнири во останатите видео-игри.

Furia – 1Win – 2 @ 2.62 во Bet365

1Win запиша три убедливи победи во регуларниот дел од сезоната и го освои првото место во групата, по што го декласира и Ecstatic во осминафиналето, а денеска против себе ја има Furia Esports. Играчите на Furia не го забораваат болниот пораз од 1Win (0-2) и ќе дадат сè од себе за позитивен резултат во оваа пресметка, меѓутоа ние не гледаме некој тим кој е способен да го запре 1Win на патот кон титулата. Наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

9Pandas – Team Space – 2 @ 2.37 во 22Bet

Болниот пораз од 777 го разбуди Team Space, кој потоа оствари четири победи по ред, и тоа против Verdant, DMS, System5 и Metizsport, додека 9Pandas на претходните пет меча загуби двапати, и тоа од BetBoom и Bleed, но славеше против екипи како Alternate Attax, Passion UA и Sinners Esports. Ова ќе биде нивна трета меѓусебна средба, откако досега си поделија по една победа. Нè очекува возбудлив натпревар, а ние веруваме дека Team Space може да ја продолжи победничката серија и затоа ви предлагаме 2 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*