Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Премиер лигата на Јужна Африка кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на Ричардс Беј и Стеленбош. Домаќините досега има имаат освоено 27 бода и се наоѓаат на претпоследното место, додека гостите се на втората позиција со 50 бода.

Ричардс Беј – Стеленбош – 2 @ 2.13 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Стеленбош беше 2.75, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.12 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*