Натпревар со традиција (25.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на полската Екстракласа ќе се сретнат екипите на РадомиакРадом и Виџев Лоџ.

РадомиакРадом е на 13-то место со вкупно 38 бода и учинок од 10 победи, 8 реми и 15 порази.

Виџев Лоџ е на 10-та позиција со 43 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 7 реми и 14 порази.

Овде очекуваме традицијата од последните пет натпревари да се повтори, а тоа за да се случи треба да се постигнат најмалку три погодоци на цел натпревар.

Наш предлог

3+ @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*