Натпревар со драстичен пад на коефициентот (24.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од уругвајската Премиер дивизија кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Расинг Монтевидео и Бостон Ривер. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, а ист таков учинок остварија и гостите.

Расинг Монтевидео – Бостон Ривер – 1 @ 2.20 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Расинг Монтевидео беше 2.63, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 2.20 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*