Натпревар со традиција (24.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на хрватската Прва лига се сретнуваат екипите на Горица и Истра.

Горица е на 8-то место со вкупно 38 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 8 реми и 17 порази.

Истра е на 7-та позиција со 41 бод и учинок од 10 победи, 11 реми и 14 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два гола, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола 1.58 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*