Зголемени квоти за натпреварот Волфсбергер – Австрија Виена

Денес од 19:00 се игра ½ финалниот плејоф натпревар од австриската Бундеслига каде што ќе се сретнат екипите на Волфсбергер и Австрија Виена.

Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири победи и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, едно реми и три порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • Волфсбергер да победи и да не прими гол коефициент 6.00 зголемен на 6.50
  • Австрија Виена да победи во двете полувремиња коефициент 7.00 зголемен на 8.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*