Натпревар со драстичен пад на коефициентот (21.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Оран и УСМ Алжер. Домаќините се наоѓаат на претпоследната позиција со 26 бода, додека гостите се на 5-то место и досега имаат освоено 39 бода.

Оран – УСМ Алжер – 1 @ 1.50 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Оран беше 2.40, а во моментов бележи пад од скоро 38% и се плаќа со квота 1.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*