Тикет на денот е-Спорт (20.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе се играат уште два натпревари од турнирот ESEA Season 49: Advanced Division – Europe во рамки на 13. коло од регуларниот дел од сезоната.

Eclot – Leon – 2 @ 2.00 во 22Bet

Eclot во последните четири меча славеше против Brute, Team Flow и RoundsGG, но и покрај тоа се наоѓа дури на 61. место, односно во зоната за елиминација, па не им одговара ништо друго освен триумф против Leon. Сепак, такво нешто е речиси невозможно бидејќи Leon е во добра форма и со 18 бодови скокна до 18. позиција во шампионатот. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.00 во 22Bet.

Lilmix – Cybershoke – 1 @ 1.66 во Bet365

Lilmix не се прослави во изминатиот период, но по 11 одиграни меча има освоено 18 бодови и се наоѓа на делба на 20. позиција. Cybershoke има 12 бодови и се наоѓа на 43. позиција во лигата, а ова ќе биде нивна втора меѓусебна пресметка откако првата му припадна на Lilmix со 1-0. Ние очекуваме исто сценарио и денеска, односно триумф за lilmix кој ќе го зацврсти своето место високо на табелата. Наш предлог е 1 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*