Тикет на денот (понеделник, 20.05.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој понеделник имаме одлична понуда и сигурно нема да биде вака во наредните три месеци. Се игра на различни страни и треба да се искористат овие денови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Салернитана – Верона – 2 @ 1.70 во Моzzart

После вчерашниот натпревар, Верона има чиста ситуација пред себе. Со победа во Салерно тимот од Верона останува во Серија А и во тој случај ќе имаат четири бода повеќе од првиот тим кој е во опасната зона, а тоа е Емполи. Поволно е и тоа што Салернитана веќе се елиминирани и немаат никаков мотив на овој натпревар. Домаќините последен пат победија 30-ти декември, па воопшто не е чудно што се на дното на табелата. Ние овде очекуваме Верона да доминира и типуваме 2 со квота 1.70 во Mozzart.

Генк – Антверп – 1 @ 1.80 во 22Bet

Двете екипи играат катастрофално во финишот на сезоната, но разлика е тоа што Гент може да стигне до 4-то место и со тоа практично да обезбедат пласман во Европа. Минатогодишниот шампион Антверп ја плати цената на напорната сезона и не беа спремни за да играат на три фронта. Ќе завршат како шести и единствено што успеаја е играње во плеј оф. Домаќините се пред идеална шанса да ја прекинат лошата серија резултати и со тоа да земат многу важни три бода. Ние типуваме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Силкеборг – Бронби – 2 @ 1.65 во Bet365

Бронби се уште има шанси за да ја земе титулата во домашната данска Супер лига. Успеаја после два врзани порази да запишат победа против Нордсјеланд и тоа им даде шанса да бидат во игра за титула што е огромен успех за овој тим. Силкеборг е на последното место и нив ги очекува само мирна завршница и ништо повеќе, па на овој натпревар и немаат потреба да притискаат. Ние веруваме дека гостите ќе ги земат овие три бода и типуваме 2 со квота 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*