Бундеслига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Германија стигнавме до претпоследното коло каде што имаме нов шампион, а тоа е тимот на Леверкузен. Борбата за Европа и борбата за опстанок ќе продолжи во наредните две рунди.

Аугсбург – Штутгарт – 1X

Аугсбург има очајна потреба за бодови. Да не запишеа три последователни проази сега би биле во трка за пласман за конференциската лига што би било голем успех за овој тим. Штутгарт игра фантастично цела сезона и ја исполни својата цел, а тоа е пласманот во Лигата на шампиони за следната сезона. Овде очекуваме домаќините да не бидат поразени и типуваме 1Х со квота 1.95 во Mozzart.

Келн – Унион Берлин – 0-2

Овие две екипи се борат за опстанок. Келн е во многу лоша позиција и можат да стигнат само до плеј аут позицијата, но тоа не зависи само од нив. Унион Берлин е на сигурно, а ако продолжат со лошите игри ќе се најдат во голем проблем. Ние очекуваме натпревар со мал број погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 1.90 во Bet365.

Менхенгладбах – Ајнтрахт – ГГ

Од домаќините искрено очекувавме многу повеќе, но за жал тие ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок и ништо повеќе, додека гостите се во позиција каде што имаат излез во Лига Европа и очекуваме да издржат тука до самиот крај на сезоната. Наш предлог е ГГ со квота 1.50 во 22Bet.

Фрајбург – Хајденхејм – 1

Фрајбург нема право на кикс ако сака европски пласман. Тие во последните три натпревари направија три киксови, поточно два пати ремизираа и еднаш беа поразени, но се уште се на 7-та позиција на табелата. Хајденхејм е на 10-то место и може да кажеме дека фановите на овој тим се задоволни со досегшаниот учинок. Ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.73 во 20Bet.

Лајпциг – Вердер – 3+

Лајпциг ја исполни својата примарна цел за оваа година и обезбеди пласман во групната фаза од најелитното фудбалско натпреварување Лига на шампиони, а во моментов се на 4-то место со 63 освоени бода. Вердер е на 11-та позиција и зеде 7 бода од последните три натпревари, па искрено имаат некои минимални шанси за излез во конференциската лига. Наш предлог е 3+ со квота 1.30 во Mozzart.

Мајнц – Дортмунд – 1

Мајнц мора да даде се од себе ако сака да обезбеди директен опстанок во Бундеслигата, а во спротивно тоа ќе мора да го бараат преку плеј аут. За противник го имаат Дортмунд кој е новиот финалист во Лигата на шампиони и веруваме дека ќе се насочат таму максимално, па Мајнц ќе го искористи тоа. Ние типуваме 1 со квота 2.20 во Bet365.

Дармштат – Хофенхајм – 2

Дармштат го „обезбеди билетот“ за Цвајт и тие следната сезона може да се обидат да се вратат во Бундеслигата. Досега освоија само 17 бода и тој факт доволно зборува дека се уште не се спремни за елитата. Хофенхајм има шанси за конференциската лига, но треба да победи и да се надева на кикс на Фрајбург. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.62 во 22Bet.

Баерн Минхен – Волфсбург – 3+

Баерн Минхен ја предаде титулата на Леверкузен оваа година во Бундеслигата и нема повеќе за што да се труди. Во Лигата на шампиони изиграа фантастичен натпревар против Реал Мадрид во рамките на ½ финалето и за жал беа поразени на еден спектакуларен дуел. Волфсбург пак  е на сигурно и им претстои мирна завршница на оваа сеозна и ништо повеќе. Ние типуваме на овој дуел 3+ со квота 1.40 во 20Bet.

Бохум – Леверкузен – ГГ

Бохум има тежок натпревар бидејќи на гости им доаѓа новиот шампион во Германија, тимот на Леверкузен. Домаќинтие имаат 33 бода, но уште малку им фали за да го сочуваат статусот на прволигаши за следната сезона. Леверкузен може да игра растеретено бидејќи нема што да изгуби во Бундеслигата. Ние типуваме ГГ со квота 1.50 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*