Тикет на денот е-Спорт (11.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме и денеска во исто темпо со два натпревари од CCT Season 2 Europe Series 2, од кои ќе дознаеме уште двајца патници во полуфинале на турнирот.

Ruby – 9Pandas – 1 @ 2.00 во Bet365

Ruby на изненадување на многумина е еден од најдобрите тимови во моментов во CS2 бидејќи има пет победи по ред и се наоѓа на добар пат кон полуфиналето. Ruby денеска за противник го има 9Pandas кој игра променливо во изминатиот период, па има подеми и падови, кои оставаат дамка и ги прават аутсајдер во оваа средба. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Mouz Nxt – Endpoint – 2 @ 2.00 во 22Bet

Endpoint во добар момент ќе се соочи против стариот „пациент“ Mouz Nxt кој го совлада на последните два меча по ред. Во изминатите два меча резултатот беше 2-1 за Endpoint, а очекуваме така да биде и денеска, иако се очекува голема борба меѓу двата тима затоа што влогот е голем. Пласманот во полуфинале ќе им донесе и по 5.000 долари на екипите, додека поразениот ќе мора да се задоволи со само 2.000 долари, па затоа ви предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*