Зголемени квоти за натпреварот Леверкузен – Рома

Вечер ќе ги дознаеме финалистите во Лига Европа, а во еден од полуфиналните натпревари ќе се сретнат екипите на Леверкузен и Рома.

Леверкузен оваа сезона може да ја прогласи за успешна откако ја зеде титулата во германската Бундеслига, а Лига Европа им е дополнителен успех од кој нема лесно да се откажат.

Нивниот противник пак екипата на Рома нема некои импресивни резултати во домашното првенство, но затоа ги видовме во одлично издание во Лига Европа.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • Дибала да постигне гол надвор од 16-тник коефициент 15 зголемен на 17
  • Вирц да постигне прв погодок кеофициент 8 зголемен на 8.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*