Натпревар со драстичен пад на коефициентот (09.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од финалето на Купот на Белгија кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:30 се сретнуваат екипите на Ројал Унион и Антверп. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа и четири порази.

Ројал Унион – Антверп – 1 @ 1.83 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ројал Унион беше 2.33, а во моментов бележи пад од скоро 21% и се плаќа со квота 1.83 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*