Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од српската Супер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 14:00 се сретнуваат екипите на ИМТ Нови Београд и Нови Пазар. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три реми, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

ИМТ Нови Београд – Нови Пазар – 1 @ 2.15 во 22Bet

Почетната вредност за победа на ИМТ беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*