Натпревар со традиција (07.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на кипарската лига ќе се сретнат екипите на Кармиотиса и Неа Саламис.

Кармиотиса е на 11-то место со вкупно 40 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 10 реми и 18 порази.

Неа Саламис е на 9-то место со 47 бода и учинок од 13 победи, 8 реми и 17 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат затворено и неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.60 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*