Зголемени квоти за натпреварот Рома – Јувентус

Денес од 20:45 ќе имаме можност да погледнеме дерби натпревар во италијанската Серија А каде што ќе се сретнат екипите на Рома и Јувентус.

Рома во последните пет првенствени натпревари запиша две победи, две реми и еден пораз, додека Јувентус пак оствари една победа, три реми и еден пораз.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Влаховиќ да постигне гол со глава коефициент 15 зголемен на 17
  • Дибала да постигне гол надвор од 16-тник коефициент 11 зголемен на 12

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*