Тикет на денот е-Спорт (05.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Празничната програма ни носи два натпревари од плејофот во ESL Pro League Season 19, каде што ќе ги следиме дуелите од групата Ц и групата Д.

Monte – Furia – 1 @ 2.00 во Bet365

Furia ги загуби првите натпревари во Upper и Mid Bracket, но затоа „гази“ сè пред себе во Lower Bracket каде што ќе се соочи против Monte кој претходно имаше добри резултати, но не импресионира со победата против Forze. Во моментов не ни делува дека Monte има сила да ја запре машинеријата на Furia, која ги декласира Bad News Kangaroos и Ence, па затоа ви предлагаме 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Natus Vincere – Complexity – 1 @ 1.43 во 22Bet

NaVi има шест победи во сите натпреварувања и триумф против Complexity на почетокот на оваа година, па заслужено ја носи улогата на фаворит во средбата. Complexity беше во резултатска криза, но во последните два меча се созема и славеше, па си ги зголеми шансите за изненадување. Сепак, кога ќе ги погледнеме сите статистички параметри, делува дека Navi ќе биде тимот кој ќе се радува на крајот на денот и затоа наш предлог е 1 со квота 1.43 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*