Натпревар со традиција (05.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на англиската Премиер лига ќе се сретнат екипите на Брајтон и Астон Вила.

Брајтон е на средината на табелата и досега имаат освоено 44 бода преку 11 победи, 11 реми и 12 порази.

Астон Вила е на 4-то место со 67 бода и учинок од 20 победи, 7 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно типот ГГ3+ е добитен на сите тие дуели, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*