Бундеслига 31-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Бундеслигата многу работи се јасни на само 4 кола пред крајот на сезоната. Новиот шампион е Леверкузен и со тоа се прекина доминација на Баерн Минхен која траеше 11 години. Исто така и борбата за Европа и опстанок ќе биде неизвесна до самиот крај. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда.

Бохум – Хофенхајм – ГГ3+

Бохум има само два освоени бода во последните осум кола и не е чудно што веќе паднаа на 16-то место кое на крајот води во бараж за опстанок. Во најлош можен момент фудбалерите испаднаа од форма и тоа може да ги чини скапо. Гостите пак добија два од претходните три натпревари, но се поразени на последните три гостувања. Наш предлог за овој натпревар е ГГ3+ со квота 1.65 во Mozzart.

Аугсбург – Вердер – 1

Домаќините делува дека шансата за излез во Евроап ја пропуштија во минатото коло во Франкфурт. Водеа против Ајнтрахт кој им е директен конкурент, но на крајот беа поразени и сега заостануваа шест бода. Вердер пак игра релативно лошо, но за нив најважно е да обезбедат само навремен опстанок и ништо повеќе. Со оглед на моменталната ситуација, ние веруваме дека домаќините ќе победат и типуваме 1 со квота 1.82 во Bet365.

Баерн – Ајнтрахт – 1Х&4+

Мораше и тоа да се случи еднаш. Баерн Минхен повеќе не е шампион на германската Бундеслига. Сепак, сезоната, се уште не е завршена, а Баерн има за играње во Лигата на шампиони. Веќе во вторник ќе се сретнат против Реал во Минхен, а реваншот ќе биде на 8-ми мај. Сега во гости им доаѓа екипата на Ајнтрахт која не веруваме дека има капацитет да го надигра Баерн. Ние се одлучивме да типуваме 1Х&4+ со квота 2.11 во 22Bet.

Фрајбург – Волфсбург – 1

Волците го добија најважниот меч во сезоната и победија во минатото коло против Бохум, па сега можат порелаксирано да играат во преостанатите натпревари од првенството. Тие стигнаа во ситуација да се борат за опстанок и тоа не можеше никој да го предвиди. Фрајбург пак значително ја подобри формата откако беше елиминиран од Европа и повторно се кандидати за пласман во европските купови. Наш предлог е 1 со квота 2.25 во 20Bet.

Лајпциг – Дортмунд – 1

Дуелот помеѓу Лајпциг и Дортмунд секогаш носи решавање на многу важни прашања, а на крајот двата тима играат во ЛШ. Овој пат работата е малку поразлична и Лајпциг е во поповолна ситуација, но се што треба да направи е да победи на овој натпревар. Дортмунд има други обврски и тие ќе мора да се борат со ПСЖ во рамките на ½ финалето од Лигата на шампиони што е голем успех за нив. Веруваме дека Лајпциг ќе го искористи тој притисок и дека ќе победи. Типуваме 1&2+ со квота 1.85 во Mozzart.

Леверкузен – Штутгарт – 1Х&4+

Леверкузен како што и погоре кажавме си ја заврши својата работа во Бундеслигата и тие се веќе новите шампиони во Германија, а обврски имаат и во Лига Европа, па сега веруваме дека повеќе ќе се посветат на тој дел. Штутгарт е едно од најпријатните изненадувања во Германија и како што стојат работите ќе ги гледаме во ЛШ следната сезона. Овде ни типуваме 1Х&4+ со одлична квота од 2.80 во Bet365.

Менхенгладбах – Унион Берлин – 1

После три последователни порази, Унион е повторно во опасната зона. Само два бода имаат повеќе Берлинците од зоната за елиминација, па искрено им предвидуваме интересна и возбудлива завршница. Менхенгладбах до Европа не може да стигне, а за опстанок им фалат уште неколку бодови. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 2.20 во 22Bet.

Мајнц – Келн – 0-2

Келн после поразот од Дармштат кој веќе е елиминиран од Бундеслигата искрено и не заслужува да игра во Бундеслигата. Сега се во многу тешка ситуација и не веруваме дека ќе најдат решение за проблемот, туку едноставно дека ќе се преселат во понизок ранг. Мајнц пак е без пораз на последните пет натпревари и се на добар пат за да обезбедат опстанок за следната сезона. Овде одлучивме да типуваме 0-2 гола со квота 2.10 во 20Bet.

Дармштат – Хајденхејм – ГГ3+

Колото се затвора со дуелот помеѓу Дармштат и Хајденхејм. Гостите се дебитанти, но и наредната сезона ќе бидат дел од елитата, додека Дармштат ќе мора да се врати во Цвајт и покрај тоа што имаат математички шанси за тоа. Во минатото коло Хајденхејм пружеше голем отпор во Лајпциг, но за жал беа поразени. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 1.87 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*