Тикет на денот е-Спорт (14.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Доколку ви недостигаат натпревари во вашиот денешен тикет, тогаш може да искористите дел од предлозите кои ги имаме за вас од светот на е-Спортот, а се однесуваат на турнирот R6 Brazil League во Rainbow Six.

Keyd Stars – Black Dragons – 2 @ 1.72 во Bet365

Двете поразени екипи од четвртфиналето на Upper Bracket ќе играат денеска за петтото место на турнирот, со опција да се квалификуваат за следната фаза. Keyd Stars беше декласиран од Furia, додека Black Dragons загуби од E1 Sports. Интересно е тоа што овие две екипи одиграа три натпревари, а најсвеж е тој од 7 април кога славеше Black Dragons со 1-0, па очекуваме идентичен резултат и денеска. Затоа ние ви предлагаме 2 со квота 1.72 во Bet365.

Furia – w7m esports – 2 @ 3.75 во 22Bet

Furia загуби во полуфиналето на турнирот и си ги искомплицира шансите за пласман во следната фаза, па затоа денеска оди на поправен испит против w7m, екипа која не очекувавме да ја гледаме на ова место, туку според прогнозите требаше да има директен пласман и победа против E1 Sports (0-2) во претходното коло. Како и да е, w7m денеска е фаворит, а во нивна корист се и меѓусебните средби на кои има четири победи на последните четири дуели со Furia. Наш предлог е 2 со коефициент 3.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*