Натпревар со традиција (14.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на француската Лига 1 ќе се сретнат екипите на Клермонт и Монпеље.

Клермонт е на последната позиција и досега има освоено 21 бод преку 4 победи, 9 реми и 15 порази.

Монпеље е на 13-то место со 32 бода и учинок од 8 победи, 9 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели по традиција постигнуваат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и денес ќе продолжат со истото темпо.

Наш предлог

ГГ @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*