Тикет на денот е-Спорт (13.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет од е-Спортот ќе го пополниме со два натпревари од Rainbow Six кои подолго време не сме ги следеле, а дуелите се играат во рамки на Brazil League 2024 – Stage 1.

Faze Clan – Furia – 1 @ 1.83 во 22Bet

Faze Clan е најголем фаворит за освојување на турнирот, откако во групната фаза беше одличен и ја заврши на првото место со 25 бодови, додека Furia заврши четврта со 15 бода, по што во првото коло од нокаут-фазата славеше против Keyd Stars. За нивна несреќа денеска ќе мора да играат против Faze Clan кој е одличен и има четири победи во последните пет меча во меѓусебните средби, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во 22Bet.

W7m Esports – E1 Esports – 1 @ 1.28 во Bet365

W7m досега се покажа како подобар противник од E1 Esports и славеше во двете меѓусебни средби, а исто така групната фаза ја заврши на втората позиција, веднаш зад Faze Clan, додека E1 Esports едвај успеа да се пласира во плејофот. Поразениот од оваа средба ќе игра во Major Qualification Match, додека победникот продолжува во финалето на Upper Bracket и автоматски е квалификуван за следната фаза. Ние предлагаме 1 со квота 1.28 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*