Бундеслига 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Полека Бундеслигата влегува во завршница. Можеби борбата за титулата и не е толку атрактивна, но секако дека неизвесно е кој ќе патува во Лигата на шампиони и кој ќе избори опстанок. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за оваа рунда.

Аугсбург – Унион Берлин – ГГ

Во првиот дуел од Бундеслигата ќе се сретнат две екипи кои играат растеретено. Домаќините се наоѓаат на 7-та позиција и заостануваат во борбата за Европа, но најважно е што се на сигурно и што веќе обезбедија опстанок. Унион Берлин пак и тие се на сигурно, но се поблиску до дното отколку до врвот. Сепак ние овде очекуваме голови на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Менхенгладбах – Дортмунд – 2

Некогаш овој дуел беше дерби натпревар, но според моменталната ситуација не може да го квалификуваме така. Домаќините после серијата неуспеси конечно запишаа победа во последното коло и се најдоа на средината на табелата. Дортмунд пак ќе се мачи за пласман во ЛШ до самиот крај бидејќи се во најтесна конкуренција со Лајпциг. Ние очекуваме Милионерите да победат и типуваме 2 со квота 2.00 во Bet365.

Баерн Минхен – Келн – 1/1

Пред неколку дена Баерн Минхен изигра фантастичен натпревар во рамките на Лигата на шампиони кој заврши со нерешен резултат, но тоа секако дека им дава предност во реванш натпреварот да се обидат да стигнат до ½ финалето. Што се однесува до домашното првенство, оваа сезона немаат шанси за титула бидејќи Леверкузен стекна одлична предност. Келн од друга страна игра катастрофално, но се уште има математички шанси за опстанок. Бодовите треба да припаднат на Баерн, а ние типуваме 1/1 со квота со квота 1.62 во 22Bet.

Бохум – Хајденхејм – 3+

Бохум се уште се мачи за да исплива на сигурно. Со оглед на фактот дека во последните пет натпревари зедоа само еден бод, воопшто и не е чудно што се наоѓаат веднаш над црвената зона со само 3 бода предност во однос на Мајнц. Хајденхејм игра променливо, но најважно е што се на сигурно и што следната сезона повторно ќе ги гледаме во Бундеслига. Овде очекуваме отворен и ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.67 во 20Bet.

Мајнц – Хофенхајм – 1Х

Мајнц никако да изигра релаксирано веќе две години наназад. Тие повторно се дел од црвената зона, но благодарение на добрите резултати во последните три кола каде што запишаа две победи и едно реми, сега се блиску до опстанок. Хофенхајм од друга страна веќе ја исполни својата примарна цел, а тоа е опстанокот. Мајнц очекуваме да останат непоразени на овој дуел и типуваме 1Х со квота 1.33 во Mozzart.

Лајпциг – Волфсбург – 1

Лајпциг во еден период беше во блага криза и тоа придонесе за да го загрозат пласманот во Лигата на шампиони. Сега се во добра серија и на последните пет натпревари запишаа три победи и две реми. Волфсбург од друга страна има само една победа во истиот временски период, па најискрено очекуваме дека домаќините ќе ја искористат таа шанса за да земат три бода. Типуваме 1 со квота 1.36 во Bet365.

Штутгарт – Ајнтрахт – 1

Екипата на Штутгарт е едно од најпријатните изненадувања во Бундеслигата досега. Тие запишаа четири победи и едно реми во последните пет натпревари, но и целосниот впечаток за оваа сезона е одличен, па 3-та позиција им е заслужена. Ајнтрахт од друга страна има предност на позицијата за конференциската лига и веруваме дека ќе успеат да ја сочуваат до самиот крај. Овде ние типуваме ГГ со квота 1.67 во 22Bet.

Дармштат – Фрајбруг – 2

Само чудо би го спасило тимот на Дармштат да остане во Бундеслигата. Тие се уште имаат математички шанси за тоа, но во пракса да се случи тоа е скоро и невозможно бидејќи имаат 12 бода помалку од екипата која е на сигурно. Фрајбруг од друга страна може да игра релаксирано до крајот бидејќи опстанокот не им е загорзен, а исто така се далеку од позициите кои водат во Европа. Наш предлог е 2 со квота 1.80 во 20Bet.

Леверкузен – Вердер – 1/1

Со оглед на фактот дека Леверкузен после 28 изиграни натпревар во Бундеслгиата нема се уште проаз, може да констатираме дека првата позиција и одличната предност во однос на Баерн Минхен им е сосема залсужена. За противник го имаат Вердер кој после серијата порази запиша реми во последното коло. Според сите параметри, Леверкузен е фаворит на овој дуел, а ние очекуваме да доминираат. Типуваме 1/1 со квота 1.67 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*