Тикет на денот (сабота, 13.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште малку вакви викенди со полна понуда останаа пред нас. Се надеваме дека преостанатото време ќе го искористиме правилно и дека ќе запишеме добивка. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Борнмут – Манчестер Јунајтед – Х2 @ 1.60 во Mozzart

Екипата на Борнмут се наоѓа на средината на табелата и може да кажеме дека со досегашниот учинок тие се максимално задоволни бидејќи за нив е најважно да обезбедат само навремен опстанок и ништо повеќе. Манчестер Јунајтед пак заостана во борбата за Европа и се наоѓа на 6-та позиција на табелата, но искрено во последно време потфрлија со резултати и во последните пет натпревари запишаа само една победа. Како и да е, овде очекуваме да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.60 во Mozzart.

Торино – Јувентус – ГГ @ 2.20 во 22Bet

Во италијанската Серија А денес имаме можност да погледнеме градско дерби. Во Торино ќе се сретнат истоимената екипа и тимот на Јувентус. Домаќините се на првата половина од табелата, а искрено заостанаа во борбата за Европа, но и немаа некои амбиции за да стигнат до таму. Јувентус пак ни даде впечаток дека е едно непријатно изненадување во Серија А. Од нив очекувавме многу повеќе. Tие не беа дел од Европа оваа година, па сметавме дека ќе се посветат на домашното првенство, но од Скудето нема да биде ништо. Како и да е, на овој дуел мотивот е огромен, па очекуваме голови. Наш предлог е ГГ со квота 2.20 во 22Bet.

Лајпциг – Волфсбург – 1 @ 1.43 во 20Bet

Лајпциг делува дека ќе води борба за пласман во Лигата на шампиони до самиот крај на сезоната. Во моментов не се на завидна позиција, бидејќи со Дортмунд имаат ист број бодови, додека Штутгарт и Баерн имаат солидна предност пред нив. Волфсбург пак е на сигурно во моментов, но математички се уште не им е осигуран опстанокот. Овде и двете екипи имаат потреба од бодови, но Лајпциг сметаме дека има поквалитетен тим. Поради сето тоа одлучивме да типуваме 1 со квота 1.43 во 20Bet.

Генк – Серкл Бриж – ГГ @ 1.59 во Bet365

Во Белгија лигата веќе се подели, а овие два тима се наоѓаат на 3-та и 5-та позиција со само два бода разлика. Домаќините се во поповолна ситуација и после поделбата на табелата тие запишаа две победи, додека гостите пак остварија едно реми и една победа, но и тие се се уште конкурентни за да стигнат до европските купови. Според букмејкерите, екипата на Генк е благ фаворит, но Серкл Бриж сметаме дека нема лесно да се предадат. Ние типуваме ГГ со квота 1.59 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*