Тикет на денот е-Спорт (30.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во нашиот денешен тикет од е-Спортот го враќаме Rainbow Six, односно ќе го следиме турнирот Brazil League 2024 – Stage 1.

Fluxo – E1 Sports – 2 @ 1.80 во Bet365

По четири одиграни кола Fluxo се наоѓа на претпоследното место со само еден освоен бод и се очекува нивна елиминација, додека E1 Sports е на шестата позиција со шест бода и ги чека голема битка за да останат во топ-6 на табелата. Добра вест за E1 е тоа што Fluxo игра катастрофално и загуби на три од претходните четири пресметки, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во Bet365.

Black Dragons – w7m esports – 2 @ 1.53 во 22Bet

W7m нема да го заборави болниот пораз од Black Dragons минатата година и сега сака да му се одмазди, а ќе има идеална можност за тоа денеска. Во меѓусебни средби води w7m со 4-1, па со нова победа би го преземал првото место во групната фаза. Black Dragons не се за потценување и се наоѓаат на четвртото место со седум бода, меѓутоа ќе бидат аутсајдери во оваа пресметка. Ние предлагаме 2 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*