Натпревар со драстичен пад на коефициентот (30.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Премиер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 21:00 се сретнуваат екипите на Брентфорд и Манчестер Јунајтед. Брентфорд во последните пет натпревари запиша едно реми и четири порази, додека Манчестер Јунајтед во истиот временски период оствари три победи и два порази.

Брентфорд – Манчестер Јунајтед – 2 @ 2.15 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Манчестер Јунајтед беше 2.60, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*