Натпревар со традиција (30.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30  во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Вердер и Волфсбург.

Вердер е на 10-та позиција со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 6 реми и 12 порази.

Волфсбург е на 14-то место со вкупно 25 бода и учинок од 6 победи, 7 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека ГГ3+ типот е секогаш добитен, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*