Тикет на денот е-Спорт (28.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Најновиот тикет од е-Спортот ни нуди два меча од Rocket League Championship Series 2024 – Major 1, односно фудбал со автомобили кој го враќаме во нашата понуда по долга пауза.

Team Falcons – OG – 1 @ 1.43 во Bet365

Team Falcons е во победничка серија од 10 натпревари по ред и сака да продолжи во ист ритам, иако против себе имаат незгоден ривал, а тоа е екипата на OG. Ќе се води голема борба меѓу двата тима, но ние очекуваме победнички старт на турнирот од страна на Team Falcons, кој прими само три гола на последните четири меча, а постигна дури 14 погодоци. OG, од друга страна, прими 13 голови, а постигна 13 погодоци во последните пет меча. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.43 во Bet365.

Luminosity – Furia – 2 @ 1.40 во 22Bet

Furia ќе биде една од екипите кандидати за највисок пласман, односно освојување на турнирот во Rocket League, а очекуваме да почне со голема победа против Luminosity. Во моментов Furia има 10 победи по ред и е апсолутен фаворит во оваа пресметка, додека Luminosity загуби три пати на последните четири меча. Наш предлог е 2 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*