ТИП НА ДЕНОТ (20.03.2024, 23:00) САН ЛОРЕНЦО – ГОДОЈ КРУЗ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има многу мала понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од аргентинската лига помеѓу Сан Лоренцо о Годој Круз.

Сан Лоренцо игра под очекувањата

Сан Лоренцо после десет одиграни кола се наоѓа на средина на табелата и тоа сигурно не е според очекувањата кои ги имаше овој тим пред почетокот на сезоната. После десет кола Сан Лоренцо има дури шест ремија и само две победи, па сака што е можно поскоро да почне да победува. На последните пет меча нема пораз и сигурно атмосферата во тимот е подобра, а очекувањата се овој тим наскоро да почне да се искачува на табелата. Проблем за овој тим е секако слабата реализација, бидејќи до сега има постигнато само осум гола, што е премалку. Домашниот терен сигурно ќе биде предност за овој меч, па иако доаѓа силен противник, сепак целта е освојување на трите бода.

Годој Круз најголемо изненадување

Годој е најпријатното изнеадување од почетокот на сезоната и моментално е лидер на табелата. После десет одиграни кола има само еден пораз и седум победи, а тоа е над очекувањата и сигурно такви резултати не очекуваа ниту најверните навивачи. Најсилен адут на овој тим е силната одбрана која е најдобра во лигата и до сега прими само три гола. Тоа им овозможува да бележат добри резултати бидејќи ретко примаат голови, па иако не се многу ефикасни сепак победуваат. Ова по традиција е тешко гостување каде Годој Круз нема победено повеќе години, па ќе биде предизвик. Сигурно не очекува голема битка за бодовите, се уште е почеток на сезоната, па не би требало да има калкулации.

Очекување

Очекуваме неизвесен меч кој ќе го одлучуваат мали детали, а по традиција очекуваме меч со малку голови.

ТИП:

Сан Лоренцо – Годој Круз – 0-2 @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*