Тикет на денот е-Спорт (20.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Среда ни е резервирана за петтото коло на PGL CS2 Major Copenhagen 2024 Challengers Stage по кое ќе ги дознаеме последните три екипи кои ќе се пласираат во елиминациската фаза од популарниот турнир.

Imperial – GamerLegion – 1 @ 1.83 во Bet365

Двете екипи имаат по две победи и два порази и ова е важен меч. Imperial славеше против Apeks и Ence, а загуби од Heroic и Ecstatic, па сега ќе се обиде да ги поправи грешките од претходниот меч и да го елиминира GamerLegion од турнирот. Од друга страна, играчите на Gamerlegion беа подобри од Amkal и Legacy, но кога требаше да се покаже квалитет против Saw и Eternal Fire тие разочараа. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

Saw – Furia – 2 @ 1.90 во 22Bet

Овие тимови имаа различен пат до оваа фаза од натпреварувањето, а најмногу може да жали Saw кој немаше среќа во ждрепката. Saw славеше во првите две кола против GamerLegion и Koi, па беше на само една победа од пласман во следната фаза, но за нивна несреќа се паднаа против Cloud9 и Pain Gaming при што беа поразени. Furia беше на праг до елиминација откако загуби од Lynn Vision и Legacy, но во изминатите два дена ги прегази KOI и Ence и се „загреа“ за денешното дерби во кое веруваме дека ќе победи. Наш предлог е 2 со коефициент 1.90 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*